אלבום דיגיטלי- שילוב של טכנולוגיה עם דפוס

אלבום דיגיטלי- שילוב של טכנולוגיה עם דפוס

רבים מאיתנו נכנעים למודרניזציה ומעבירים תהליכים לא מעטים ופרוצדורות רבות אל תוך המחשבים, אשר ככל שביכולתם לספוג עוד ועוד מידע ולבצע עוד ועוד פעולות עבורנו, כך הם הופכים למזעריים יותר ולנוחים יותר לנשיאה ממקום למקום. ישנם כאלו שדעתם אינה נוחה מכך שהיכולת שלנו לגעת בדברים, בנייר, בכלי כתיבה, הולכת ומצטמקת וישנם כאלו שאינם מסוגלים להעלות על דעתם איך הסתדרנו בעבר בלי זה.
לפחות בינתיים, בכל מה שנוגע לתרבות הספרים ואלבומי התמונות, ישנו ניסיון כנה לשלב בין שני העולמות ולאפשר גם מחשוב תהליכי הפקת אלבום דיגיטלי וממוחשב מא' ועד ת', וגם את הפקתו כאלבום תמונות מודפס לכל דבר, שאפשר לגעת בו, למשש את התמונות הנמצאות בו ולהציג אותו לראווה גם אם המחשב לא פתוח או לא זמין. 

אילו סוגי אלבום דיגיטלי קיימים?

בכלליות, ולפני שניכנס לעובי הקורה, אפשר לומר כי גודל אלבום דיגיטלי, כאשר הוא מועבר להדפסה ולפיתוח פיזי, גודלו כגודל אלבום תמונות סטנדרטי ומוכר, והיתרון של התהליך הדיגיטלי הוא בכך שניתן לבקש להגדיל את התמונות לגדלים שונים, דוגמת A4 סטנדרטי, חצי גיליון או פוסטר. הגדלים המקובלים להפקת אלבום דיגיטלי הם אלבומי 40*40 במצב סגור ו-40*80 במצב פתוח, וזהו סוג האלבום הדיגיטלי הגדול ביותר. אלבום דיגיטלי בגודל 30*40 (סגור) ו-30*80 (פתוח) וכן הלאה, ברמה הולכת וקטנה, על פי רצון הלקוחות ועל פי הגדלים האפשריים בכל תוכנה ולכל חברה המדפיסה את סוג האלבומים המבוקש. חשוב לבדוק ולוודא, כבר במהלך הכנת אלבום דיגיטלי, האם הגודל אותו אתם רוצים קיים בתוכנה אותה הורדתם מאתר החברה.

האם כל האלבומים הדיגיטליים אחידים וסטנדרטיים?

התשובה היא כמובן שלא. כל אלבום דיגיטלי יכול לקבל את האפיון המקורי והאישי שלו, למרות שהתבנית, לרוב, תהיה אותה תבנית דיגיטלית, עליו מבוססת תוכנת עריכת האלבום. בעת בחירת סוג האלבום ועוד לפני שהלקוחות מתבקשים להתחיל ולהעלות תמונות על גבי דפי האלבום, הם נשאלים לגבי עיטורים, רקע, הוספת מלל אישי לכל תמונה או בכל דף ובאיזו כריכה ירצו לעטוף את האלבום, כך שיקבל איזשהו פן אישי יותר ופחות מכני וטכני.
אלבום דיגיטלי יעיל יותר מאלבום תמונות מסורתי בשל העובדה כי דפיו עוברים תהליך כימי המונע הצטברות שומנית וכתמים ומשמר את מראם המבריק לאורך זמן רב. 
הנייר עליו מודפס האלבום הוא נייר כרומו אם מדובר באלבום ספר או נייר פוטו אם מדובר באלבום פרימיום (אלבום פוטו). בשני המקרים מדובר בהדפסה דיגיטלית איכותית. נייר פוטו מאופיין בהדפסה חדה, איכותית, מתקדמת ויקרה יותר.
הפקת אלבום דיגיטלי, אם כן, היא הדרך האופטימאלית ללכת עם ולהרגיש בלי, להיות גם מתקדמים וממוחשבים וגם ליהנות מהמגע הבלתי אמצעי עם הדפים והתמונות, להנציח את העבר באמצעות העתיד ולת תחושה של זכרונות מתמדת.