אלבום תמונות דיגיטלי- חסרונות ויתרונות

אלבום תמונות דיגיטלי- חסרונות ויתרונות

למרות שנדמה כי לאוכלוסיית מפתחי תמונות הסטילס וסרטי הצילום של פעם אין שום סיכוי במאבק אל מול תהליכי המודרניזציה הדיגיטלית של הפקת אלבום תמונות דיגיטלי, הנעשה באמצעות תוכנת מחשב פשוטה וקלה לתפעול, הרי שישנם רבים המבקרים את השיטה הישנה, המוכרת והטובה על פני הפרוצדורה הטכנית והממוחשבת הזו. מהם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות והאם יש לאיזושהי שיטה סיכוי לנצח במלחמה ולהעלים את רעותה? במאמר קצר זה ננסה לענות על שאלות אלה.

ישן מפני חדש תוציאו?

הנטייה האנושית הטבעית היא להתקדם ולהתפתח עם השנים, ולא להסתכל לאחור, אלא רק כסוג של הצהרה אופנתית "מרדנית" משהו, בסגנון רטרו או וינטג'. בסופו של יום, כאשר אנו צריכים לבצע פעולה כלשהי, החיונית לנו, אנו נבקש למצוא את הדרך הקלה ביותר לעשות זאת ובודאי שאת הנוחה ביותר, ואת זאת המספקת לנו הקדמה והמודרניזציה. גם בעולם עיצוב והפקת האלבומים, שלכאורה אמור לספק לנו זמן איכות להתרפק על העבר ועל מה שהיה, אנו מעדיפים להוריד תוכנה מיוחדת לשולחן העבודה שלנו, להכניס תמונות באמצעות העכבר לאלבום מעוצב ולקבל באמצעות משלוח, לאחר מספר ימים, אלבום תמונות דיגיטלי מוכן וגמור.
אין ספק כי, מעבר לעובדה שמדובר בעבודה קלה יותר, עדיין מדובר על שיטה שדורשת חיפוש סינון של  תמונות, העלאת זיכרונות מתקופות שהיו ופשפוש היסטורי מרתק, רק שהדבר לא דורש פיזור אלפי תמונות ברחבי הסלון, אלא פתיחת תיקיות סטריליות ומסודרות במסך המחשב.

יתרונות השיטה הדיגיטלית וחסרונותיה

יצירת אלבום תמונות דיגיטלי היא תהליך שאינו דורש הבנה מורכבת מדי במחשב וידע נרחב בו, אלא מדובר על תוכנות פשוטות מאוד ונוחות מאוד לתפעול, גם למי שסובל מחרדת מחשבים קלה כחמורה. היתרון המרכזי בכך שכל התמונות נמצאות על גבי תיקיות, בתקווה שהן מסודרות ומאורגנות בצורה מסוימת, הוא שקל מאוד למצוא אותן, קל מאוד להפוך אותן למצגת ואפשר גם לערוך אותן באם יש איזשהו פגם מובנה בהן, בניגוד לתמונות סטילס שאי אפשר לערוך ולתקן. אלבום תמונות דיגיטלי, בשל העובדה כי התמונות מוטמעות אל תוך דפי האלבום, כמו בספר אמיתי, הוא עמיד יותר ויכול לשרוד באופן מושלם לאורך זמן רב מאוד, בניגוד לתמונות סטילס מסורתי, אשר מצהיבות לאורך השנים ונשחקות.
החיסרון העיקרי, אותו מעלים מתנגדי המעבר לצורה של אלבום תמונות דיגיטלי, הוא בכך שההנאה ממישוש התמונות, מהנגיעה בפיסת הזמן ההיסטורית הזו ומהתחושות העולות מאותו מגע פיזי עם הצילום המצהיב, הולכת ונעלמת, הולכת והופכת לטכנית ולחסרת רגשות אמיתיים.
לסיכום, אפשר להיות מצדדי השיטה המסורתית או מצדדי השיטה המודרנית, אפשר ליהנות משני העולמות ולהפיק גם אלבום מהדור הישן עם תמונות ישנות הנמצאות ברשותכם ואתם לא מעוניינים לסרוק ולהעלות כתצורה דיגיטלית, וגם להפיק אלבום תמונות דיגיטלי לאירוע כמו יום הולדת לילד. מה שהכי חשוב הוא להמשיך ולצלם, להמשיך ולתעד.