אלבומים מעוצבים- לעצב רגע בחיים

אלבומים מעוצבים- לעצב רגע בחיים

הכנת אלבום היא סנטימנטאלית ומלאת רגשות ולא משנה בכלל מהות האלבום או אם מדובר על אלבומים מעוצבים לצרכי תיעוד גדילה והתפתחות של ילד, להנצחת שירות צבאי מלא בחוויות, משפחה וחברים או סתם כדי לזכור ולא לשכוח רגעים וסיטואציות שעברו עלינו ועל יקירינו. ברגע שמחליטים לאסוף את פיסות הפאזל ולחברן לכדי פסיפס שלם ומושלם, הרי שניתן לומר, בוודאות, כי אלבומים מעוצבים הם סרט המלווה את מהלך חיינו ואת השינויים וההתפתחויות שחלו אצלנו, ואצל מכרינו, לאורך שנות החיים.

אלבומים מעוצבים- אז והיום

עריכת, הכנת והפקת אלבומים מעוצבים תמיד נחשבה לפעילות ששייכת לאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. בניגוד לאלבומים רגילים, שהיו מעין ספרים פשוטים מלאים בדפים לבנים עם מקומות להשחלת תמונות סטילס פשוטות, ואותם אפשר היה למלא באופן עצמאי בתמונות כאוות נפשנו ועל סמך כמות הדפים הקיימת באלבום הקנוי, הרי שהיום תהליך הרכבת אלבומים מעוצבים הוא פשוט, קל ונוח, וניתן לצמצם, באופן ניכר ובולט, את התלות בצלמים מקצועיים ובגרפיקאים מיומנים ומוכשרים.
כמובן שככל שהתלות וההתרפקות על אנשי מקצוע חיצוניים יורדות ומצטמצמות, כך גם עלויות הפקת אלבומים מעוצבים הולכות ומצטמצמות, עד שמדובר בעלות ששווה להשקיע אותה על מנת להפוך קבצי תמונות שלמים במחשב לספרי תמונות איכותיים ומודפסים שאפשר לגעת בהם, לחוש אותם ואפילו להעניק אותם כמתנות לבני משפחה ולחברים. התמונות, שכולן דיגיטליות וממוחשבות, אינן נוטות להיקרע, להישחק או להצהיב כמו באלבומים ישנים, אלא מודפסות אל תוך דפי אלבומים מעוצבים דיגיטליים בנייר איכותי השומר, באופן אפקטיבי וארוך טווח, על שלמות הדפים ועל שמירה על ניקיונם ומראם המבריק.

יתרונות אלבומים מעוצבים דיגיטליים

כולנו מבינים, כיום, את המשמעות של המחשוב והפיכת התהליכים והפרוצדורות השונות לממוחשבים ולדיגיטליים. הכול יותר סטרילי, יותר נוח ויותר פשוט, וגם קל יותר לשמור על הנתונים, הקבצים והחומרים החשובים לנו, מבלי לפחד כי הם יירטבו, יאבדו או שהכלב הידוע משיעורי הבית, יאכל גם אותם. בכל הנוגע להפקת אלבומים מעוצבים בדרך זו, הרי שהפשטות של תוכנות עיצוב האלבומים הקיימות ברשת האינטרנט מאפשרת העלאה קלה של תמונות ומלל לדפי אלבום המעוצב, בדיוק, על פי הצרכים והרצונות, וניתן גם לבצע שינויים והתאמות במהלך העבודה, מבלי להזדקק לשעות של חיפוש אחר תמונות או לנבירה בתוך ארגזים חבוטים או בשקיות ישנות ומתפוררות בכל נגיעה מקרית ולא זהירה.
גם הדפסת אלבומים מעוצבים הופכת לאטרקטיבית יותר מפני שהתוצר מגיע כספר יוקרתי ואישי, היכול לשמש גם לאחר שנים ארוכות את מקבלו מבלי החשש לאבד תמונות ולגרום לפגיעה בהן ושחיקה שלהן, כך שיתרונות אלבומים מעוצבים דיגיטליים, על פני אלבומים מסורתיים, הם ברורים ומובהקים למדי.